خانه / علوم انسانی / ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت‌های بدنی تفریحی

ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت‌های بدنی تفریحی

دانلود رایگان ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت‌های بدنی تفریحی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت‌های بدنی تفریحی “را از yahoo-market دانلود نمایید.


پژوهش حاضر با هدف ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت­های بدنی تفریحی اجرا شد. این پژوهش به لحاظ هدف کاربردی و از نظر روش گردآوری اطلاعات از نوع تحقیقات توصیفی- تحلیلی بود که به‌صورت پیمایشی اجرا شد. جامعۀ آماری پژوهش شامل افراد ضایعۀ نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور بود (۱۲۸۵۱=N) که ۴۴۳ نفر به‌صورت خوشه­ای از ۱۰ استان کشور به­عنوان نمونۀ تحقیق انتخاب شدند. ابزار تحقیق پرسشنامۀ محقق‌ساخته‌ای بود که روایی محتوایی آن را استادان متخصص حوزۀ اوقات فراغت (۱۰ نفر) و ضایعۀ نخاعی (۵ نفر) تأیید کردند و پایایی آن نیز در یک مطالعۀ راهنما با ۵۰ نفر و استفاده از آلفای کرونباخ، ۸۷/۰محاسبه شد. به‌منظور تجزیه‌وتحلیل داده­ها از آزمون تحلیل اکتشافی و آزمون تحلیل مسیر استفاده شد. پس از دسته‌بندی موانع با تحلیل اکتشافی در شش گروه موانع طراحی محیطی و ساختمانی، موانع اطلاعاتی، موانع روحی و جسمانی، موانع دسترسی، موانع حمایت اجتماعی و موانع اقتصادی، مدل پژوهش با استفاده از آزمون تحلیل مسیر، بررسی شد. نتایج نشان داد مدل پژوهش در سطح …

این محصول “ارزیابی موانع مؤثر بر مشارکت افراد ضایعۀ نخاعی ایران در فعالیت‌های بدنی تفریحی  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود مقاله رشته حقوق با عنوان عنصر معنوی سرقت‎

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود مقاله رشته حقوق با عنوان عنصر معنوی سرقت‎ ، این محصول" دانلود مقاله رشته حقوق با عنوان عنصر معنوی سرقت‎ "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *