خانه / عمران / استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان

استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان

دانلود رایگان استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان

استفاده-از-بتن-با-کارائی-بالا-جهت-افزایش-توان-ستونهاي-توخالی-در-برابر-زلزله-و-سبک-سازي-ساختمان استفاده از بتن با كارائي بالا جهت افزايش توان ستونهاي توخاليدر برابر زلزله و سبك سازي ساختمان  Fulltext  نويسند‌گان: [ حسين هاديان كمرودي ] – دانشجوي كارشناسي ارشد سازه دانشگاه سيستان و بلوچستان[ احسان اسمعيلي ] – كارشناسي ارشد سازه دانشگاه آزاد اسلامي واحد تاكستان خلاصه مقاله: در اين مقاله راهكار مناسب براي استفاده از ستونهاي توخالي با بتن داراي كارائي بالا، براي مناطق زلزله خيز ارائه شده است . در ايران، المانهاي سازه اي مورد استفاده در سازه محدود و بيشتر داراي فن آوري بومي و سنتي ميباشد . از اينرو بايد المانهايي كه داراي ساختار بومي و سنتي بوده ولي در ساخت آنها از فن آوري و علم بهروزتري استفاده شده است، مد نظر قرار گيرند . يكي از مسائلي كه در طراحي ظرفيت ساختمانهاي بتني مطرح مي شود، اعطاء ضريب شكل پذيري بسيار كم به ستونهامي باشد . از اينرو محافظت از ستونها يكي از معيارهاي اساسي در طراحي و بهينه سازه ها در مقابل زلزله مي باشد . در روش ارائه شده در اين مقاله كه بر مبناياستفاده از ستونهاي توخالي است، براي اينكه اصل ذكر شده در طراحي ظرفيت، نقض نشود، از بتن با كارايي بالا استفاده شده است . يكي از مهمترين مزاياي اينطرح، كاهش وزن سازه مي باشد .كاهش وزن يكي از راهكارهاي كاهش نيروي زلزله وارد بر سازه است . از ديگر مزاياي استفاده از ستونهاي توخالي، انجام عمليات مقاوم سازي بدون تخريب يا با كمترين تخريب بعد از گذشت عمر سازه مي باشد . براي استفاده علمي و عملي از اين ستو نها در صنعت ساختمان، بايد رفتار آنها بدرستي از طريق معادلات رياضي تبيين گردد . با حل معادلات بدست آمده، منحني هاي اندر كنش براي طراحي اين ستونها ارائه شده است . نتايج نشان مي دهند كه در صورت استفاده از اين ستونها، وزن سازه به نسبت سطح مقطع توخالي به توپر كاه ش و مقاومت ستونها به نسبت سطح مقطع توخالي به توپر افزايش مي يابد. كلمات كليدي: بتن با كارايي بالا ، زلزله، ستون دايره اي تو خالي، نمودارهاي تنش اندر كنش

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “استفاده از بتن با کارائی بالا جهت افزایش توان ستونهاي توخالی در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

اجرای قالب‌های لغزنده درعمران

دانلود رایگان اجرای قالب‌های لغزنده درعمران ، این محصول ارزشمند " اجرای قالب‌های لغزنده درعمران "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *