خانه / عمران / بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن

بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن

دانلود رایگان بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن

بررسی-استفاده-از-ضایعات-آجرهاي-سفالی-در-بتن بررسي استفاده از ضايعات آجر هاي سفالي در بتن  Fulltext  نويسند‌گان: [ داود توكلي ] – كارشناس ارشد سازه، دانشگاه آزاد اسلامي، واحد شهركرد، باشگاه پژوهشگرا[ علي حيدري ] – استاديار گروه عمران، دانشگاه شهركرد[ زهرا منصوري ] – دانشجوي كارشناسي عمران، دانشگاه شهركرد[ مريم كريمي ] – دانشجوي كارشناسي عمران، دانشگاه شهركرد خلاصه مقاله: امروزه استفاده از مواد ضايعاتي و بي مصرف در بتن با توجه به كاهش خطرات زيست محيطي و از سويي جلوگيري از هدر رفت منابع اوليه ازاهميت بالايي برخوردار است. دراين مطالعه پژوهشي به بررسي استفاده از ضايعات آج رهاي سفالي به عنوان ماسه در بتن پرداخته شده است. براي اين منظور ضايعات آج رهاي سفالي بازمانده از ساختمان ها تهيه شده و سپس توسط آسياب چكشي خرد شده و در رنج استاندارد ماسه دانه بندي شده است. آزمايش ها اوليه از جمله فلورانس پرتو ايكس، جذب آب و وزن مخصوص بر روي مصالح اوليه انجام شده و سپس نمونه هايي با درصد هاي جايگزيني ۰ تا ۱۰۰ درصد از آجر ضايعاتي به عنوان ماسه، ساخته شده و پارامترهاي مكانيكي بتن از جمله مقاومت فشاري، جذب آب و وزن مخصوص بتن جديد مورد بررسي قرار گرفته است. نتايج به خوبي نشان مي دهد كه با توجه به برخي اثرات مثبت اين ماده از جمله كاهش وزن مخصوص بتن و مصرف ضايعات بدون استفاده در بتن و از سوي ديگر كاهش حداقلي مقاومت فشاري و عدم تغيير محسوس در جذب آب، ضايعات آجر مي تواند گزينه مناسبي جهت استفاده در بتن، به خصوص در مناطق نزديك به كوره هاي پخت آجر و مناطق با مصرف آجر سفالي بالا، باشد. به طور كلي استفاده از آجرهاي ضايعاتي مي تواند اقدامي در جهت توسعه پايدار باشد كلمات كليدي: ضايعات آجر، مصالح نوين، بتن، محي ط زيست

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “بررسی استفاده از ضایعات آجرهاي سفالی در بتن  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

اجرای قالب‌های لغزنده درعمران

دانلود رایگان اجرای قالب‌های لغزنده درعمران ، این محصول ارزشمند " اجرای قالب‌های لغزنده درعمران "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *