خانه / عمومی و آزاد / تحقیق آماده با موضوع کودک – ۲۱ صفحه وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده با موضوع کودک – ۲۱ صفحه وورد قابل ویرایش

دانلود رایگان تحقیق آماده با موضوع کودک – ۲۱ صفحه وورد قابل ویرایش ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق آماده با موضوع کودک – ۲۱ صفحه وورد قابل ویرایش “را از yahoo-market دانلود نمایید.


        حقوق کودک در اسلام قبل از ظهور اسلام ، کودکان در وضعيت بسيار بدی به سر می بردند ، از حقوق عادی محروم و دستخوش اراده پدرانشان بودند. اگر پدران می خواستند آنها را نگه می داشتند و اگرنه ، برای رهايی از نفقه و هزينه زندگی آنها را می فروختند و يا می کشتند. با آمدن اسلام ، اين عادت ناپسند شديدا مورد مقابله قرار گرفت و اسلام عاليترين توجه را به کودک نمود ، آياتی که نسبت به حقوق کودک در اسلام وجود دارد و روايات موجود همه حکايات بر اهميت اسلام به کودکان و حقوق ايشان دارد . اسلام ، پدران را از کشتن فرزندان به خاطر ترس از کمبود هزينه منع کرد . چنانکه خداوند در قرآن کريم می فرمايد: ” فرزندان خود را از ترس کمی روزی نکشيد ، ما به شما و آنها روزی می دهيم زيرا قتل آنها اشتباه و گناه بزرگی است. “[۱] رسول گرامی اسلام (ص) می فرمايد: ” به کودکان خود محبت کنيد و نسبت به آنها ترحم نماييد. وقتی به آنها وعده داديد، وفا کنيد زيرا آنها جز اينکه شما را روزی دهنده خود می بينند تصور ديگری ندارند. “[۲] امام سجاد (ع) می فرمايد: ” و اما حق فرزند تو اين است که بدانی او از تو و پيوسته به تو …

این محصول “تحقیق آماده با موضوع کودک – ۲۱ صفحه وورد قابل ویرایش  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود پاورپوینت در مورد نشانه بـ ب

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود پاورپوینت در مورد نشانه بـ ب ، این محصول" دانلود پاورپوینت در مورد نشانه بـ ب "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *