خانه / فنی و مهندسی / تحقیق درباره بهينه سازي شرايط توليد ژلاتين از ضايعات ماهيان استخواني استان خوزستان

تحقیق درباره بهينه سازي شرايط توليد ژلاتين از ضايعات ماهيان استخواني استان خوزستان

دانلود رایگان تحقیق درباره بهينه سازي شرايط توليد ژلاتين از ضايعات ماهيان استخواني استان خوزستان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق درباره بهينه سازي شرايط توليد ژلاتين از ضايعات ماهيان استخواني استان خوزستان “را از yahoo-market دانلود نمایید.


فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات ۲۶ صفحه               چكيده ژلاتين ماده پروتئيني است كه اهميت خاصي در صنايع غذايي، دارويي، صنعتي و پزشكي دارد. به ويژه در صنايع غذايي در تهيه مارمالادها، ژله ها، شيريني جات و بستني كاربرد داشته و به آساني در بدن جذب شده و حتي به هضم ساير مواد غذايي از طريق تشكيل امولسيون كمك مي نمايد. هدف از اين تحقيق، استفاده بهينه از مواد اوليه سهل الوصول و ارزان يعني مقادير فراوان ضايعات شيلات و بهينه سازي شرايط براي استخراج ژلاتين و در نتيجه كاهش واردات آن به كشور كه عمدتأ از پوست خوك و ضايعات دامي تهيه مي گردد، مي باشد. اين طرح در دو مرحله صورت پذيرفت: در مرحله اول اثر شرايط pH (در دو شرايط قليايي و اسيدي) و نوع ماده اوليه (سه ماده اوليه: كفشك ماهي، كوسه ماهي و ضايعات فيله) بر روي برخي از مهمترين خواص كمي و كيفي ژلاتين (راندمان، درجه خلوص، رنگ و رايحه) مورد بررسي قرار گرفت.   در مرحله دوم طرح نيز اثر دما (در سه سطح ۷۰ ، ۷۵ و ۸۰ درجه سانتيگراد و pH   (در دو سطح ۵/۶ و ۶) بر روي ميزان راند …

این محصول “تحقیق درباره بهينه سازي شرايط توليد ژلاتين از ضايعات ماهيان استخواني استان خوزستان  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

تاريخچه ايي مختصر از منبر

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، تاريخچه ايي مختصر از منبر ، این محصول" تاريخچه ايي مختصر از منبر "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *