خانه / علوم انسانی / تحقیق در مورد امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی

تحقیق در مورد امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی

دانلود رایگان تحقیق در مورد امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق در مورد امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی “را از yahoo-market دانلود نمایید.


لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب * فرمت فايل :Word ( قابل ويرايش و آماده پرينت )   تعداد صفحه۴       امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی (   بقعه امامزاده جعفر در خیابان هاتف قرار دارد . وی را سید جعفر ابن شمس الدین حسن ابن عمادالدین ابن حسین ابن امام محمد باقر  متوفی نیمه محرم ۷۲۵ گفته اند . و جابری انصاری او را جعفر ابن مرتضی میگوید .   در پشت سردر ورودی یک هشتی بزرگ قرار دارد که در طرفین شمال و جنوب آن دو در چوبی قرار دارد . در سمت شمالی دالانی بوده که تخریب شده و در سمت جنوبی اتاق یا انباری بوده که آنهم تخریب شده است .   بعد از آن وارد حیاط میشویم که در گوشه شمال غربی آن مقبره برج مانند هشت پهلو امامزاده قرار دارد که کاشی نوشته آن سال ۷۲۵ هجری را نشان میدهد . این بنا تنها برج آرامگاهی در شهر اصفهان است که توسط امیر حسین چوپان از امرای قرن هشتم ساخته شده است . نمای بیرونی آن دارای تزئینات نفیس کاشی کاری و کاشی نوشته های بی نظیری است . سنگ قبر امامزاده  از جنس سنگ یکپارچه با نقوش گل و بوته است . در پایین پای امامزاده سنگ قبر یک …

این محصول “تحقیق در مورد امامزاده جعفر(ع) و امامزاده مرتضی  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

شرایط فقهی و حقوقی اجاره اشیاء ۹ ص

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، شرایط فقهی و حقوقی اجاره اشیاء 9 ص ، این محصول" شرایط فقهی و حقوقی اجاره اشیاء 9 ص "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *