سرخط خبرها
خانه / علوم انسانی / تحقیق در مورد نقش مقتضيات زمان و مكان در حقوق كيفرى اسلام

تحقیق در مورد نقش مقتضيات زمان و مكان در حقوق كيفرى اسلام

دانلود رایگان تحقیق در مورد نقش مقتضيات زمان و مكان در حقوق كيفرى اسلام ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” تحقیق در مورد نقش مقتضيات زمان و مكان در حقوق كيفرى اسلام “را از yahoo-market دانلود نمایید.


لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب * فرمت فايل :Word ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه۲۲ چكيده: اين پرسش كه «حقوق كيفرى اسلامى‏» با ادعاى ثبات شريعت، چگونه مى‏تواند در مبارزه با پديده‏هاى متغير جرم و مجرميت كارا و مؤثر باشد، از جمله پرسشهاى بنيادين در حوزه نظريه‏هاى حقوقى است كه مصلحان اسلامى و نيز اسلام‏شناسان و مستشرقان، درباره آن بحث و مناقشه كرده‏اند. دراين نوشتار سعى شده برمبناى نظريه قانونى ولايت فقيه و دكترين «نقش تعيين كننده زمان و مكان در اجتهاد» كه از سوى حضرت امام خمينى قدس‏سره مطرح شده است، پاسخى روشمند و جامع براى اين پرسش ارائه شود. گاهى هم به متعلق حكم اولى، عنوان ثانوى عارض مى‏شود; از قبيل: خطا، نسيان، عجز، اضطرار، اكراه، ضرر و حرج. از آنجا كه عناوين ثانوى مذكور مفهوم اجتماعى نيز دارند، پس تغيير وتحول در آنها به دليل تحولات زمانى و مكانى منطقى خواهد بود. __________________________________ در اينجا بار ديگر اين نكته را يادآور مى‏شويم كه مقصود از «تغيير حكم‏» در مقوله احكام منصوصه، …

این محصول “تحقیق در مورد نقش مقتضيات زمان و مكان در حقوق كيفرى اسلام  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

پروژه بررسي و مقايسه عزت نفس بين دانشجويان ورزشكار و غير ورزشكار پسر و دختر در دانشگاه آزاد اسلامى . doc

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، پروژه بررسي و مقايسه عزت نفس بين دانشجويان ورزشكار و غير ورزشكار پسر و دختر در دانشگاه آزاد اسلامى . doc ، این محصول" پروژه بررسي و مقايسه عزت نفس بين دانشجويان ورزشكار و غير ورزشكار پسر و دختر در دانشگاه آزاد اسلامى . doc "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *