خانه / کشاورزی و زراعت / تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی

تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی

دانلود رایگان تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی

تغییر-خصوصیات-مکانیکی-بیومتریال-ها-هنگام-یخ-زدگیانجمادسازی یکی از روش های رایج برای حفظ و نگه داری بیومتریالها ست. منجمدسازی همچنین یکی از متداول ترین روشها برای  نگهداری مواد غذایی در کمیتهای بزرگ می باشد. این روش برای نگهداری سلول ها ، بافت ها و ارگان ها از اهمیت خاصی برخوردار است. به دلایل زیادی اغلب منجمد کردن سریع مطلوب است. در درجه ی اول حفظ حالت اصلی ماده با کاهش کوچ مولکولهای آب خارج سلولی امکان پذیر است. اما منجمد کردن سریع اغلب باعث تنشهای حرارتی شدیدی در داخل ماده شده که  منجر به ترک برداشتن ماده می شود. این مورد هم در نگهداری مواد غذایی و هم بیو مدیکالها مهم است. برای مطالعه ی بیومکانیک چنین پدیده هایی داشتن دانش دقیقی از خواص بیومتریالها ضروری به نظر می رسد. خواص فیزیکی بیومتریالهایی که در دامنه ی وسیعی از دما منجمد می شوند در طول این فرایند دچار تغییرات بنیادین می شود. در مطالعه ی حاضر مدول یانگ بیومتریال تست شده (بافت سیب زمینی) با کاهش دما تا زیر دمای انجماد تقریبا ۳ برابر بزرگ تر شد. این تغییر متناسب با یخ تشکیل شده نیست. علاوه بر موارد ذکر شده در این ارائه به دو مقاله به ترتیب با عنوان ‘ارزیابی کیفی مواد غذایی منجمد شده در فریزرهای ترکیبی’ و ‘انجماد سریع لجن های حاصل از رسوبات صنعتی و پسماند ها’ به صورت خلاصه پرداخته شده است.

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “تغییر خصوصیات مکانیکی بیومتریال ها هنگام یخ زدگی  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

مقاله تاثیر روش های مختلف کاشت و استفاده از پلاتفرم الحاقی بر میزان عملکرد و ریزش کلزا

دانلود رایگان مقاله تاثیر روش های مختلف کاشت و استفاده از پلاتفرم الحاقی بر میزان عملکرد و ریزش کلزا ، این محصول ارزشمند " مقاله تاثیر روش های مختلف کاشت و استفاده از پلاتفرم الحاقی بر میزان عملکرد و ریزش کلزا "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *