خانه / علوم انسانی / دانلود تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا

دانلود تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا

دانلود رایگان دانلود تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا “را از yahoo-market دانلود نمایید.


تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا در ۲۵ صفحه با فرمت ورد شامل بخش های زیر می باشد: مقدمه دانش و عقل عقل فعال تعليم و تربيت از طريق «عقل فعال» تعليم و تربيت و خير مراحل تعليم وتربيت   منابع       مقدمه ابن سينا نخستين فيلسوف اسلامي است كه در زمينه‏ي مسايل آموزشي، به گونه‏اي عميق انديشيده است. اكنون بر آنيم روشن كنم ابن سينا چگونه توانست برپايه‏ي ديدگاه‏هاي افلاطون و ارسطو و در عين وفاداري به تعليمات قرآني، سيستم خود را بنا نهد. ابن سينا در اين مسأله كه كسب دانش، هدف اصلي خلقت انسان است با فيلسوفان يوناني موافق بود. علاوه بر اين، او جست‏وجوي حقيقت را، صَرف نظر از نتيجه‏ي ماترياليسمِ نهايي آن، قابل قبول مي‏دانست. ارسطو نيز عقيده داشت «عقل عملي» و به عبارت ديگر « شعور » بهترين راهنماي عملي است. فضايل بايد توسط عادت استحكام يابد و آموزش نظري بايد برپايه‏ي فضايل و دوري از رذايل صورت گيرد. كسب علم به معناي درك حقيقت و ضرورت وجود اشياء است. ابن سينا ديدگاه‏هاي ارسطويي را با چارچوب&rl …

این محصول “دانلود تحقیق تعلیم و تربیت از دیدگاه ابوعلی سینا  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

تحقیق و بررسی در مورد بابا طاهر عريان۲۰ ص

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، تحقیق و بررسی در مورد بابا طاهر عريان20 ص ، این محصول" تحقیق و بررسی در مورد بابا طاهر عريان20 ص "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *