خانه / فنی و مهندسی / دانلود تحقیق مصرف بهینه کود، گامی در جهت خودکفایی برنج

دانلود تحقیق مصرف بهینه کود، گامی در جهت خودکفایی برنج

دانلود رایگان دانلود تحقیق مصرف بهینه کود، گامی در جهت خودکفایی برنج ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود تحقیق مصرف بهینه کود، گامی در جهت خودکفایی برنج “را از yahoo-market دانلود نمایید.


برنج (Oryza sativa L.)، بعد از گندم مهمترین محصول زراعی و غذای بیش از نیمی از مردم جهان است (۱۵). سطح زیر کشت برنج بعد از گندم بوده ولی از نظر کالری تولیدی از سایر غلات بیشتر می باشد (۱۷). استان مازندران با ۲۳۷ هزار هکتار سطح زیر کشت برنج، مقام اول را در کشور به خود اختصاص داده است. این اراضی با ۵/۴ تن شلتوک در هکتار ۴۴ درصد از کل تولید کشور را دارا می باشند. ارقام محلی ۱۳۶ هزار هکتار و ارقام پرمحصول ۱۰۱ هزار هکتار از اراضی را به خود اختصاص داده که عمدتاً طارم و ندا می باشد (۱۵). نیاز ارقام مختلف برنج به عناصر غذایی متنوع بوده و با کم و بیش تفاوتهایی به بیش از ۱۶ عنصر غذایی نیازمند است. لذا با عنایت به توان پتانسیل حاصلخیزی خاکهای شالیزاری، کسری این عناصر به نسبتی که مورد نیاز برنج می باشد بایستی در اختیار گیاه برنج گذاشته شود (۱۷). در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای در حال پیشرفت که با …

این محصول “دانلود تحقیق مصرف بهینه کود، گامی در جهت خودکفایی برنج  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود کارآموزی در نمایندگی ایران خودرو

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود کارآموزی در نمایندگی ایران خودرو ، این محصول" دانلود کارآموزی در نمایندگی ایران خودرو "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *