خانه / علوم انسانی / دانلود تحقیق کامل درمورد ارزش علم و دانش در قرآن

دانلود تحقیق کامل درمورد ارزش علم و دانش در قرآن

دانلود رایگان دانلود تحقیق کامل درمورد ارزش علم و دانش در قرآن ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود تحقیق کامل درمورد ارزش علم و دانش در قرآن “را از yahoo-market دانلود نمایید.


لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب* فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت) تعداد صفحه: ۵   ارزش علم و دانش در قرآن يكي از ارزش‌هاي اسلامي در قرآن، «علم و دانش» است. «…هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَ الَّذِينَ لا يَعْلَمُونَ…»1 «آيا دانايان و نادانان با هم برابرند؟». آيا كساني كه در تحصيل فضايل و آگاهي‌هاي مفيد و مؤثر در كمال خويش گام بر مي‌دارند، با گروهي كه از حيات جز خواب و خوراك و… چيزي نمي‌دانند برابرند؟ شكي نيست كه برتري و ارجحيت، از آن كساني است كه در راه تحصيل علم گام بر مي‌دارند، و ساعت‌هايي را به تعليم و تعلم سپري مي‌سازند و از ديار جهالت و لو چند قدم در شبانه روز به سوي عالم علم و نور،‌ هجرت مي‌كنند: آن را كه فضل و دانش و تقوا مسلّم است هر جا قدم نهد قدمش خير مقدم است در پيشگاه علم مقامي عظيم نيست از هر مقام و مرتبه‌اي علم، اعظم است جاهل اگر چه يافت تقدّم مؤخر است عالم اگر چه زاد مؤخّر مقدّم است جاهل به روز فتنه ره خانه گم كند عالم چراغ جامعه و چشم عالم است …

این محصول “دانلود تحقیق کامل درمورد ارزش علم و دانش در قرآن  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دستور زبان کامل دوره ی دبیرستان

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دستور زبان کامل دوره ی دبیرستان ، این محصول" دستور زبان کامل دوره ی دبیرستان "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *