خانه / گوناگون / دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت)

دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت)

دانلود رایگان دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت) “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت)

دانلود-تحقیق-کمک-پایان-نامه-نفت-در-خاورمیانه-(صنعت-نفت)دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت) نوع فایل : Word تعداد صفحات : 60فهرست و پیشگفتارمقدمهیکی از برجسته ترین دستاوردهای اقتصادی در صد سال گذشته ، رشد و توسعة صنعت نفت بوده است. در سال ۱۸۵۰، در واقع نفتی در جهان تولید نمی شد. سپس، در پس اکتشافاتی که در ایالات متحدة آمریکا و روسیه هر دو انجام شد، کل تولید پس از سال ۱۸۶۰ به سرعت رو به افزایش گذاشت و تا سال ۱۸۹۰، تولید جهانی به ۱۰ میلیون تن در سال رسید . از آن تاریخ تاکنون، تولید نفت خام پیوسته در حال افزایش بوده است و تولید جهانی آن تقریباً هر ده سال ۲ برابر شده است. ایالات متحدة آمریکا و شوروی هنوز بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهان هستند؛ گرچه اهمیت نسبی آنها با افزایش بسیار سریع تولید نفت خام از حوزة دریای کارائیب، خاورمیانه و آفریقا، رو به کاهش گذاشته است. در آغاز قرن بیستم، نفت و گاز طبیعی کمتر از ۴ درصد از کل نیاز انرژی جهان غرب را تأمین می کرد؛ حال آن که زغال سنگ تقریباً ۹۰ درصد از این نیاز را برآورده می کرد. اما این وضع به سرعت تغییر کرد و سهم نفت و گاز طبیعی از کل تولید انرژی در سال ۱۹۲۰ به ۱۲ درصد و در نیمة دهة ۱۹۳۰ به ۲۶ درصد و پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۸ به ۳۶ درصد رسید. از آن زمان به بعد ، اهمیت نفت و فرآورده های نفتی برای اقتصاد جهان همواره رو به افزایش بوده است، چنان که تا سال ۱۹۷۰ ، تقریباً ۷۰ درصد از کل نیاز انرژی غرب را نفت و گاز طبیعی تأمین می کرد…مقدمه ۱ خاورمیانه، منطقه تولید کنندة نفت ۲امتیازات نفتی ۴حوزه های نفتی ۹لیبی ۹مصر ۱۱عراق ۱۳عربستان سعودی ۱۶کویت ۱۹منطقة بیطرف بین عربستان سعودی و کویت ۲۱کشورهای خلیج فارس ۲۲ترکیه ۲۵سوریه ۲۶اسرائیل ۲۷ایران ۲۸ذخایر نفتی ۳۵حمل و نقل خام و فرآورده های نفتی ۳۹عایدات نفتی ۴۳آیندة نفت ۴۷ منابع و مأخذ ۵۱

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود تحقیق کمک پایان نامه نفت در خاورمیانه (صنعت نفت)  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان

دانلود رایگان دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان ، این محصول ارزشمند " دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *