خانه / فنی و مهندسی / دانلود تحقیق SHSP و مقاومت به تنش گرما در گياهان

دانلود تحقیق SHSP و مقاومت به تنش گرما در گياهان

دانلود رایگان دانلود تحقیق SHSP و مقاومت به تنش گرما در گياهان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود تحقیق SHSP و مقاومت به تنش گرما در گياهان “را از yahoo-market دانلود نمایید.


در مواجهه با تنش گرما هر دوي سلولهاي پروكاريوت و يوكاريوت يك گروه پروتئيني با وزن مولكولي ۱۵ تا ۴۲ كيلو دالتون (KDa) كه پروئينهاي Small heat shock (SHSP) ناميده مي شود توليد مي گردند. در گياهان به علت توليد زياد و فراواني غيرعادي SHSP ممكن است نيازشان را به سازش هر سريعتر به تغييرات محيطي مثل دما، نور، رطوبت منعكس سازند. SHSP ها بر اساس توالي DNA ، تعيين موقعيت درون سلولي به ۶ Class مرتب مي شوند. SHSP ها معمولاً در بافتهاي رويشي تحت شرايط نرمال كشف نشده اند اما مي توان به وسيلة تنشهاي محيطي و محرك رشد و نمو به وجود آيند. رابطة بين سنتز SHSP ها و پاسخ به تنش منتهي به اين فرضيه شد كه SHSP ها سلولها را از آسيب اثرات استرس محافظت مي نمايند. مدارك قوي مبني بر اين است كه SHSP ها همانند يك كاپرون مولكولي از اتصال ناقص سوبستراي پروتئين ها جلوگيري گردد و از آن طريق از تجمع برگشت ناپذير آنها جلوگيري مي كند بنابراين موجب اتصال درست سوبسترا مي گردد. اين Review داده هاي فيزيولوژيكي و مولكولي را در مورد SHSP گياهان را بررسي كرده است.   كلاسهاي SHSP و ساختمان آنها: SHS …

این محصول “دانلود تحقیق SHSP و مقاومت به تنش گرما در گياهان  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

بهینه سازی عمومی عملکرد سیستم HVAC با بهره گیری از سیستم خبره

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، بهینه سازی عمومی عملکرد سیستم HVAC با بهره گیری از سیستم خبره ، این محصول" بهینه سازی عمومی عملکرد سیستم HVAC با بهره گیری از سیستم خبره "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *