خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله آشنايي با تاريخچه صنعت گاز ايران

دانلود مقاله آشنايي با تاريخچه صنعت گاز ايران

دانلود رایگان دانلود مقاله آشنايي با تاريخچه صنعت گاز ايران ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود مقاله آشنايي با تاريخچه صنعت گاز ايران “را از yahoo-market دانلود نمایید.


از نوشته هاي تاريخ نويسان کهن چنين برمي آيد که ايرانيان در استفاده از گاز و ديگر مشتقات نفتي بر ديگر اقوام جهان پيشي داشته اند. به عنوان مثال وجود بقاياي آتشکده ها و معابد نظير آتش جاوداني نزديک کرکوک که به مشعل بخت النصر مشهور بود، در نزديکي مخزن گاز طبيعي قرار داشت. همچنين معابد زرتشتيان در نزديکي مسجد سليمان و روايات تاريخي از آتشکده آذرگشسب در آذربايجان، همگي گواه همين مدعاست. ايرانيان باستان بنا به اقتضاي فرهنگ مذهبي خويش وجود آتش را گرامي مي داشتند. و در جهت پايداري آن مي کوشيدند. در فلات مرکزي و جنوبي ايران و در مناطقي که جنگلهاي انبوه وجود داشت براي روشن نگاه داشتن آتش مقدس از امکانات ديگري به جز چوبهاي جنگلي استفاده مي بردند و طبيعت اين مناطق با ذخاير فراوان زير زمين اين تلاش را آسان مي نمود. شركت ملي گاز ايران کاربرد گاز طبيعي به عنوان سوخت حرارتي تنها قسمتي از موارد متنوع کارآ …

این محصول “دانلود مقاله آشنايي با تاريخچه صنعت گاز ايران  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود تحقیق تفاوت بین ویروس ، کرم و اسب تروا

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود تحقیق تفاوت بین ویروس ، کرم و اسب تروا ، این محصول" دانلود تحقیق تفاوت بین ویروس ، کرم و اسب تروا "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *