خانه / علوم انسانی / دانلود مقاله تاريخچه کتاب و کتابخانه در عهد با ستان

دانلود مقاله تاريخچه کتاب و کتابخانه در عهد با ستان

دانلود رایگان دانلود مقاله تاريخچه کتاب و کتابخانه در عهد با ستان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود مقاله تاريخچه کتاب و کتابخانه در عهد با ستان “را از yahoo-market دانلود نمایید.


از خرابه هاي شهرهاي باستاني سومريان چنين برمي آيد که سومريان در حدود ۲۷۰۰ سال پيش از ميلاد کتابخانه هاي شخصي ، مذهبي و دولتي بر پا کرده بودند، مشهور است که کتابخانه « تلو» مجموعه اي متجاوز از ۳۰۰۰۰ لوحه گلين داشته است ، تمدن سومريان از ۳۵۰۰ سال پيش از ميلاد پا گرفت و در عهد طلايي « اور » شکوفا شد . مورخان سومري ثبت تاريخ جاري و باز سازي داستان گذشته شان را آغاز کردند . کهن ترين نظام نگارش شناخته شده « خط ميخي » است و اعتبار سومري ها به سبب ابداع اين خط و خدمت بزرگ آنها به بشريت است. براي نوشتن از قلم فلزي و تيزي ( به شکل ميخ ) استفاده مي کردند و بر موادي چون گل نرم، عاج يا چوب مي نوشتند. براي اين منظور کاتباني تربيت شده وجود داشتند و پس از نوشتن گل نرم را مي پختند تا سخت شود قطعات گل پخته به صورت لوحه ، نخستين کتابهايي است که تا کنون کشف کرده اند . چ …

این محصول “دانلود مقاله تاريخچه کتاب و کتابخانه در عهد با ستان  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

مقاله تاريخچه تأسيس ايران خودرو

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، مقاله تاريخچه تأسيس ايران خودرو ، این محصول" مقاله تاريخچه تأسيس ايران خودرو "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *