خانه / تاریخ / دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه

دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه

دانلود رایگان دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه

دانلود-مقاله-تحقیقی-مروري-بر-روند-مشروطيت-در-كرمانشاهدانلود مقاله تحقیقی با موضوع مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاهنوع فایل : Word تعداد صفحات : 21فهرست محتوا پیشگفتاردر این زمان خواسته های مردم و متحصنین ابعاد وسیعی تری یافت. از جمله این خواسته‌ها عزل مسیو نوژ بلژیکی وعلاء‌الدوله و تاسیس ‘عدالتخانه’ بود. با بحرانی تر شدن اوضاع، شاه سرانجام در اواخر دی ماه مجبور به پذیرش خواسته های مردم و تاسیس عدالتخانه شد. با پذیرش شاه اوضاع مدتی آرام شد، اما با گذشت چند ماه شاه و درباریان نسبت به تعهدات خویش بی‌تفاوت برخورد کردند، از این رو در اوایل سال ‪’ ۱۲۸۵‬سید محمد طباطبایی’ درنامه‌هایی دوگانه به شاه وعین الدوله(صدراعظم وقت) از آنان خواست که وعده های خود را برای اصلاح نظام عملی کنند. در قسمتی از عریضه آیت الله طباطبایی به مظفرالدین شاه آمده است: ‘اعلیحضرتا، مملکت خراب، رعیت پریشان و گداست. تعدی حکام و مامورین بر مال و عرض و جان رعیت از ظلم حکام و مامورین اندازه ندارد، از مال رعیت هر قدر میلشان اقتضا کند می‌برند. پارسال دخترهای قوچانی را در عوض سه ری گندم مالیات که نداشتند بدهند، گرفته به ترکمانان و ارامنه عشق آباد به قیمت گزاف فروختند…’ نگاه اجمالي برمشروطيت در ايرانکرمانشاه در آغاز مشروطیتمروري بر كتاب «ايران بين دو انقلاب» و نقش متشرعان كرمان در مشروطهمنابع: 

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله تحقیقی مروري بر روند مشروطيت در كرمانشاه  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

بررسی روند تغییر ایدئولوژی سیاسی جنبش جنگل و پیامدهای آن

دانلود رایگان بررسی روند تغییر ایدئولوژی سیاسی جنبش جنگل و پیامدهای آن ، این محصول ارزشمند " بررسی روند تغییر ایدئولوژی سیاسی جنبش جنگل و پیامدهای آن "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *