خانه / علوم انسانی / دانلود مقاله همبستگی اجتماعی در اندیشه مبتکران مسلمان

دانلود مقاله همبستگی اجتماعی در اندیشه مبتکران مسلمان

دانلود رایگان دانلود مقاله همبستگی اجتماعی در اندیشه مبتکران مسلمان ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود مقاله همبستگی اجتماعی در اندیشه مبتکران مسلمان “را از yahoo-market دانلود نمایید.


امروزه جامعه شناسی و موجود زنده، هر دو، به عنوان نظام ( system) می نگرد، یعنی «کلی» مرکب از اجزاء به هم پیوسته و در عین حال مستقل، که برای هدف واحدی که همان شکل می باشد تلاش می کنند. و بسیاری از جامعه شناسان، جامعه را نظامی کمابیش هماهنگ می دانند که اجزاء متنوع آن در جهت پایداری کل نظام، فعالیت و همکاری می کنند.۱ اما در عین حال، جامعه همیشه نمی تواند این حرکت موزون و هماهنگ را حفظ کند و تحت تأثیر شرایطی دچار نا هماهنگی نیز می گردد. از این رو است که، با نگاهی واقع بینانه، روابط و مناسبات میان انسانها به بیان جامعه شناسی به دو دسته قابل تقسیم می باشند: کنش های متقابل پیوسته، آنهایی هستند که د رجهت یگانه ای صورت می گیرند. مانند: همکاری و تعاون و مانند گردی. کنش های متقابل گسسته، آنهایی هستند که جهت یگانه ای ندارند. مانند: رقابت، سبقت جویی و ستیزه جویی۲ وضعیت ایده آل و مطلوب آنست که کنش های پیوسته بر فضای کلی جامعه غالب باشد. چرا که دوام و بقاء و رشد  و تعالی حیات اجتماعی در گرو حالت انجام و اتحاد در میان افراد و گروه ها و همچنین میان اقوام و ملتها می باشد. به رغم همه …

این محصول “دانلود مقاله همبستگی اجتماعی در اندیشه مبتکران مسلمان  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

مقاله همراه با ترجمه The Psychology of Entrepreneurship

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، مقاله همراه با ترجمه The Psychology of Entrepreneurship ، این محصول" مقاله همراه با ترجمه The Psychology of Entrepreneurship "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *