خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله واکنش های قهوه ای شدن در مواد غذایی

دانلود مقاله واکنش های قهوه ای شدن در مواد غذایی

دانلود رایگان دانلود مقاله واکنش های قهوه ای شدن در مواد غذایی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود مقاله واکنش های قهوه ای شدن در مواد غذایی “را از yahoo-market دانلود نمایید.


صنعت کمپوت و کنسروسازی در ایران در ابتدا بصورت واحدهای بسیارکوچک ودسته ای بین سالهای ۱۳۰۹تا ۱۳۱۲ در شهرهای مختلف نظیرمشهد، تهران و همدان برپا شد. رشد این صنایع از بدو تاسیس تاسال ۱۳۲۰که جنگ جهانی دوم آغازگردید قابل توجه نبود. ازسال ۱۳۲۰تا ۱۳۵۵ نیز صنایع غذایی چندان مورد توجه دولتهای وقت نبود و از لحاظ درآمد نیز مورد توجه سرمایه گذاران و بخش خصوصی قرار نمی گرفت که ظاهراً علت این امر عدم اطمینان از استقبال مردم از این صنعت بود. صنعت کمپوت وکنسرو سازی تا سال ۱۳۴۰ بیشتر در خدمت ارتش بود از سال ۱۳۴۰ به بعد کارگاههای کمپوت وکنسروسازی در شهرهای مختلف بخصوص مشهد و تهران به فعالیت پرداختند که تولیدات عمده  آنها به ترتیب: کنسرو خیارشور و انواع میوه ها، انواع ترشیها و نخودفرنگی و لوبیا بود. از این تاریخ  بعد این صنعت به تدریج در ایران توسعه پیدا کرد بطوری که هم اکنون کارخانه های متعدد و بزرگی در زمینه کمپوت سازی مشغول به فعالیت هستند. اقلام مهم تولیدات این کارخانه ها عبارتنداز: کمپوت هلو، گلابی، سیب، گیلاس، شلیل، زردآلو، آلبالو و انواع آبمیوه ها، رب گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی، کنسروه …

این محصول “دانلود مقاله واکنش های قهوه ای شدن در مواد غذایی  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود مقاله کامل درباره گودبرداری

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود مقاله کامل درباره گودبرداری ، این محصول" دانلود مقاله کامل درباره گودبرداری "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *