خانه / علوم پزشکی / دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ A

دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ A

دانلود رایگان دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ A ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ A “را از yahoo-market دانلود نمایید.


 دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ  A وضعيت كمبود ويتامين A در جهان   بيش از ۲۳۰ ميليون كودك سنين قبل از مدرسه  دچار كمبود ويتامين آ هستند. ۸۵ ميليون كودك  سنين مدرسه از كمبود ويتامين آ رنج مي برند. يك ميليون كودك در هر سال  به دليل كمبود ويتامين آ جان خود را از دست مي دهند. سالانه ۱۴ ميليون كودك زير پنج سال دچار ضايعات چشمي ناشي از كمبود ويتامين آ ميشوند كه حداقل ۳۵۰هزار نفر از آنان بينايي خود را از  دست مي دهند.  نتايج بررسي مصرف مواد غذائي كه در سال ۸۱-۱۳۷۹ توسط انیستیتو تحقيقات تغذيه  كشور انجام شده است نیز حاکی از کمبود ویتامین A در خانوارهای کشور می باشد . این بررسی حاکی از آن است که در حدود ۵۵ در صد خانوارهای کشور کمتر از ۹۰% نیاز روزانه ویتامین A دریافت می کنند و  42% خانوارهای کشور در معرض ناامنی شدید از نظر دریافت ویتامین A( کمتر از ۷۰% نیاز روزانه ) قرار دارند . براساس گزارشات بین المللی در زمینه شیوع کمبودویتامین A در کشور های شرق مدیترانه ، ایران از نظر کمبود در حد متوسط  قرار دارد . و… در ۳۶ ا …

این محصول “دانلود پاورپوينت داروسازی با عنوان ویتامین آ A  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت درباره میگرن و انواع سردردها

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، پاورپوینت درباره میگرن و انواع سردردها ، این محصول" پاورپوینت درباره میگرن و انواع سردردها "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *