خانه / کتاب ، جزوه / دانلود پاورپوینت تاریخ ایران و جهان سوم انسانی – ایران در عصر صفویه – ۱۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت تاریخ ایران و جهان سوم انسانی – ایران در عصر صفویه – ۱۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود رایگان دانلود پاورپوینت تاریخ ایران و جهان سوم انسانی – ایران در عصر صفویه – ۱۲ اسلاید قابل ویرایش ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” دانلود پاورپوینت تاریخ ایران و جهان سوم انسانی – ایران در عصر صفویه – ۱۲ اسلاید قابل ویرایش “را از yahoo-market دانلود نمایید.


        طریقت: تشکیلات مذهبی ـ اجتماعی ، که مرکب از تعدادی صوفی بریده از دنیا، تحت عنوان مرید که در خانقاه به گرد مراد جمع می شدند و به انجام و اجرای اعمال خاصی مانند؛ ریاضت، عبادت و ذکر می‌پرداختند.  طریقت صفوی از جمله طریقت‌های صوفیانه بود. توسط شیخ صفی‌الدین اردبیلی در شهر اردبیل تأسیس شد. به شکل موروثی در خاندان صفوی، (صوفی) باقی ماند. مورد احترام و تکریم و نیز غضب و حسادت فرمانروایان و حاکمان بودن، رهبران طریقت به واسطه‌ی مقام معنوی و نفوذ اجتماعی تبدیل شدن به نهضتی سیاسی و مذهبی با تأسی از شرایط سیاسی و اجتماعی ایران، در زمان شیخ جنید و فرزندش شیخ حیدر ترک خانقاه و وارد عرصه‌های سیاسی  و نظامی شدن پیروان طریقت، بر خلاف صوفیان دنیاگریز و سیاست گریز اعضای آن : چندین قبیله‌ی ترک و ترکمان معروف به قزلباش گرایش آشکار صفویان به مذهب تشیع در همین دوران ” مناسب برای دبیران، دانش آموزان و اولیاء ” برای دانلود کل پاورپوینت از لینک زیر استفاده کنید: …

این محصول “دانلود پاورپوینت تاریخ ایران و جهان سوم انسانی – ایران در عصر صفویه – ۱۲ اسلاید قابل ویرایش  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت تحلیل فضای شهری نظم

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، پاورپوینت تحلیل فضای شهری نظم ، این محصول" پاورپوینت تحلیل فضای شهری نظم "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *