خانه / برنامه نویسی ، سورس ، پروژه / شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE

شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE

دانلود رایگان شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE “را از yahoo-market دانلود نمایید.


  شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE و ساخت یک گیت NOT با استفاده از آن شامل فایل کامل شبیه سازی، مقالات مورد استفاده جهت مدل کردن cntfet و گزارش کار کامل در قالب word     هدف از انجام این پروژه شبیه سازی یک ترانزیستور اثر میدانی نانو لوله کربنی (CNTFET) و بدست آوردن پارامترهای مطلوب برای آن و در نهایت استفاده از آن در یک مدار ساده گیت وارونگر (Not Gate) می باشد. در ابتدا قصد داریم تحلیل DC را برای هر دو نوع ترانزیستور (nFET و pFET) انجام داده و منحنی جریان درین بر حسب ولتاژ گیت سورس را بدست آوریم. در نهایت این دو ترانزیستور را به صورت مناسب به یکدیگر متصل نموده و تشکیل یک گیت وارونگر داده و با اعمال ورودی پالس مناسب، خروجی گیت را مشاهده خواهیم نمود. برای شبیه سازی خود ترانزیستور از مدل ارائه شده در مقالات آقای دنگ و همکارش که در سال ۲۰۰۷ برای شبیه سازی این ترانزیستور با spice ارائه شده است بهره میجوئیم.  در اولین بخش به شبیه سازی خود ترانزیستورها پرداخته و تحلیل DC را برای آنها انجام می دهیم. شبیه سازی در دمای ۲۷ درجه انجام شده و از منبع تغذیه ۰٫ …

این محصول “شبیه سازی CNTFET با استفاده از نرم افزار HSPICE  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

سورس برنامه تست iQ (ایکلیپس)

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، سورس برنامه تست iQ (ایکلیپس) ، این محصول" سورس برنامه تست iQ (ایکلیپس) "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *