خانه / گوناگون / عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی

عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی

دانلود رایگان عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی “را از یاهو مارکت دانلود نمایید.

عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی

عملیات-نظامی-امریکا-و-اسراییل-در-جنگ-تحمیلی

توضیحات:
تحقیق عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی، در قالب فایل Word و در حجم ۲۵ صفحه، مربوط به ارائه کلاسی دانشگاه صنعتی شریف.

بخشی از متن:
در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷ نیروهای نظامی آمریکا با چند گروه سطحی نبرد را آغاز کردند. ابتدای کار هجوم به دو سکوی نفتی ایران بود. عملیات با هماهنگی نیروی هوایی امریکا از ناو هواپیمابر «یواس اس انترپرایز» آمریکا و دو گروه سطحی آغاز شد. گروهی به همراه دو ناوشکن و یک کشتی تدارکاتی آبی-خاکی به سکوی نفتی ساسان (سلمان) هجوم بردند، گروه دیگر هم -که یک ناو موشک انداز و دو ناوچه بود- به سکوی نفتی سیری حمله کردند. تفنگداران دریایی آمریکا از شاخه واکنش سریع به سکوی نفتی ساسان حمله کردند و شروع به جمع‌آوری مدارک و کارگذاشتن مواد منفجره برای از کار انداختنش کردند.
ایران با اعزام قایق‌های تندرو بوگهامار و حمله به چند هدف متفاوت، کشتی‌ای تدارکاتی با پرچم آمریکا و کشتی‌ای با پرچم پاناما در خلیج فارس به این حمله پاسخ گفت. سپس هواپیماهای آ-۶ای آمریکا با راهنمایی ناوچه‌های آمریکایی به سوی قایق‌های تندرو رفت. هواپیماها چند بمب خوشه‌ای راک‌آی به قایق‌های تندرو انداخته، یکی را غرق کرد و به چندی آسیب رساند که پس از خسارت دیدن به جزیره ابوموسی پناه بردند.

فهرست مطالب:
عملیات های نظامی امریکا
عملیات آخوندک
عملیات اراده جدی
عملیات فرصت برجسته
عملیات کمانگیر چابک
عملیات یخچال شکننده
عملیات نظامی اسراییل
عملیات اپرا
منابع

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “عملیات نظامی امریکا و اسراییل در جنگ تحمیلی  “توسط پورتال  یاهو مارکت  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو مارکت

مطلب پیشنهادی

دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان

دانلود رایگان دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان ، این محصول ارزشمند " دانلود تحقیق تناسب طلایی و کاربرد های ان "را از یاهومارکت دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *