خانه / علوم انسانی / مقاله تناسب بین حق و تکلیف – الهیات – word

مقاله تناسب بین حق و تکلیف – الهیات – word

دانلود رایگان مقاله تناسب بین حق و تکلیف – الهیات – word ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” مقاله تناسب بین حق و تکلیف – الهیات – word “را از yahoo-market دانلود نمایید.


مقاله تناسب بین حق و تکلیف برای رشته الهیات با فرمت word شامل ۱۸ صفحه   وقتي درباره نظام حق و نظام تکليف بحث مي‏شود، مراد از حق، حق واجب است؛ يعني هر انساني حقوقي دارد که عقل و شرع او را براي پيگيري و استيفاي آن‏ها محق مي‏دانند؛ به گونه‏اي که اگر «من عليه الحق» کوتاهي کند، امکان اقامه دعوي براي شخص بوده و مي‏تواند با استفاده از مجاري قانوني، حق خود را بستاند. در برابر اين حق نيز تکاليف الزامي وجود دارند که هر انساني ملزم به رعايت آن‏ها است. واضح است که هر تکليفي، مبتني بر توانايي انجام آن است و عقل و شرع، درباره محال بودن تکليف غيرمقدور، با يکديگر موافقند. مهم اين است که دايره توانايي هر انساني، گسترده‏تر از دايره تکاليف الزامي برعهده او است.از اين رو، در اين بحث، دو محور را مي‏توان دنبال کرد:   اول آن که بين حقوق و تکاليف موجود، تناسب لازم باشد.   دوم آن که براي انساني که دايره توانايي‏اش گسترده تر از دايره تکاليف الزامي او است نيز فکري بشود.   محور اول   رعايت تناسب بين حقوق و تکاليف   اي …

این محصول “مقاله تناسب بین حق و تکلیف – الهیات – word  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود تحقیق روانشناسی تربیتی ۳۵ ص

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود تحقیق روانشناسی تربیتی 35 ص ، این محصول" دانلود تحقیق روانشناسی تربیتی 35 ص "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *