خانه / علوم انسانی / مقاله در مورد امير كبير در مقابله با باب و بهاء

مقاله در مورد امير كبير در مقابله با باب و بهاء

دانلود رایگان مقاله در مورد امير كبير در مقابله با باب و بهاء ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” مقاله در مورد امير كبير در مقابله با باب و بهاء “را از yahoo-market دانلود نمایید.


لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب * فرمت فايل :Word ( قابل ويرايش و آماده پرينت )   تعداد صفحه۱۶   امير كبير در مقابله با باب و بهاء! يكي از طرق شناسائي ماهيت و مواضع سياسي ميرزا حسينعلي بهاء، موسس بهائيت، بررسي روابط و مناسباتش با رجال عصر خويش است .وضعيت فكري و سياسي رجالي كه با او در «پيوند» يا «ستيز زبوده اند ،نشان مي دهد كه بهاء در چه خطي سير مي كرده:خط دفاع از مصالح ايران يا خيانت به آن ؟خط ستيز با دشمنان استقلال ايران يا وابستگي به بيگانگان؟. به عنوان نمونه ،مرحوم امير كبير با بهاء ، دشمن بلكه از سخت ترين دشمنان او و يارانش بود و متقابلا”ميرزا آقا خان نوري (جانشين«انگلوفيل» امير) از دوستان صميمي بهاء بود و براي حفظ جان او تلاشها كرد .مقاله زير ،روابط و مناسبات امير و آقا خان با پيشواي بهائيت را  (بر پايه اسناد و مدارك معتبر ) بررسي مي كند :    نقش بي بديل امير در سركوب بابيت از نا بختياري ها و بد شا نسي هاي بابيان و بها ئيان ،آن است كه تاريخ،اعدام باب و سركوب قيام پيروانش در دوران قاجار را عمدتا به پاي شخصيتي مي نو …

این محصول “مقاله در مورد امير كبير در مقابله با باب و بهاء  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت درباره ماکس وبر

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، پاورپوینت درباره ماکس وبر ، این محصول" پاورپوینت درباره ماکس وبر "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *