خانه / علوم انسانی / مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن – حقوق – word

مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن – حقوق – word

دانلود رایگان مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن – حقوق – word ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن – حقوق – word “را از yahoo-market دانلود نمایید.


مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن برای رشته حقوق با فرمت word شامل ۴۸ صفحه   تعریف عقد حواله چون در نصوص حواله تعریف نشده است فقها در تحدید حدود ماهیت حقوقی حواله اختلاف دامنه داری دارند. مکاتب مختلفی را که در این راه پدید آمده است معرفی می کنیم: ۱- مکتب انتقال دین اکثریت از این مکتب پیروی می کنند مانند امامیه و مالکیه و شافعیه و حنابله. عموماً عقیده دارند که بموجب عقد حواله دین محیل به محال علیه منتقل می گردد. شاید در حواله بربریء انتقال دین محیل به ذمه محال علیه تصورش مشکل نباشد اما در حواله بر مدیون، مشکل است زیرا محال علیه که دین محیل را بر ذمه دارد باید بموجب این نظریه دین محیل به محتال را هم بر ذمه بگیرد! و چون اجتماع دو دین در ذمه او خلاف اصول است پس باید دین خود محال علیه ساقط گردد. در فقه اهل سنت کسانیکه تعریف عقد حواله را روی فکر «انتقال دین» نهاده اند و اکثریت هم دارند در کنار این اندیشه، مبنای عقد حواله را معاوضه و حتی بیع میدانند و نام آن را «بیع دین به دین» نهاده اند. ظاهر این است که دین محیل و دین محال علیه، مورد بیع واق …

این محصول “مقاله عقد حواله، ماهیت و اقسام آن – حقوق – word  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان ، این محصول" دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *