خانه / فنی و مهندسی / پاورپوینت نقش چلیپایی درمعماری اسلامی (آشنایی با معماری قدیم ایرانی). ppt

پاورپوینت نقش چلیپایی درمعماری اسلامی (آشنایی با معماری قدیم ایرانی). ppt

دانلود رایگان پاورپوینت نقش چلیپایی درمعماری اسلامی (آشنایی با معماری قدیم ایرانی). ppt ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” پاورپوینت نقش چلیپایی درمعماری اسلامی (آشنایی با معماری قدیم ایرانی). ppt “را از yahoo-market دانلود نمایید.


          نوع فایل: power point قابل ویرایش ۳۵ اسلاید   مقدمه: نقش چلیپایی در تزیینات هنر معماری دوره اسلامی ایران: نقوش چلیپایی در ادوار پیش از اسلام برای تزیین هنرهای مختلف بکار رفته است و این نقوش در تزیینات معماری دوره اسلامی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هنرمندان متفکر دوران اسلامی از همان ابتدا به اهمیت نمادگرایی و زیبایی شناسی این نقوش پی بردند و بر همین اساس با کاربرد آنها، این نقوش را به یکی از عناصر اصلی تزیینی دوره ی اسلامی تبدیل کردند. این نقش یکی از نقوش زیبای مورد استفاده در پیش از اسلام و دوره اسلامی میباشد صلیب یا چلیپا، واژه ای است آرامی که به شکل دوخط متقاطع و عمود برهم میباشد معانی و مفاهیم چلیپا درمیان اقوام مختلف، متفاوت بوده است. ولی گفته شده این نقش در تمامی شرایط سمبل خوش شانسی و اتفاق خوب، آرزوهای خوب و طول عمر دانسته شده است در هنر معماری پیش از اسلام تا دوره ساسانی، از نقش چلیپا و چلیپای شکسته بسیاراستفاده شده است. در مناطقی چون شوش، تل باکون، تپه حصار و شهر سوخته نمونه هایی از آن دیده می شود با اینکه گفته شده …

این محصول “پاورپوینت نقش چلیپایی درمعماری اسلامی (آشنایی با معماری قدیم ایرانی). ppt  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت درباره بررسی خواص دیزل گازوئیل

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، پاورپوینت درباره بررسی خواص دیزل گازوئیل ، این محصول" پاورپوینت درباره بررسی خواص دیزل گازوئیل "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *