خانه / علوم انسانی / پروژه بررسی امکان استقرار نظام پارلمانی در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران. doc

پروژه بررسی امکان استقرار نظام پارلمانی در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران. doc

دانلود رایگان پروژه بررسی امکان استقرار نظام پارلمانی در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران. doc ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” پروژه بررسی امکان استقرار نظام پارلمانی در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران. doc “را از yahoo-market دانلود نمایید.


          نوع فایل: word قابل ویرایش ۱۳۵ صفحه   مقدمه: بشر از زمان شکل گیری دولت و قدرت سیاسی، انواع مختلف فرهنگهای سیاسی، حکومتداری و نظامهای سیاسی را آزموده و در بوته نقد قرار داده است. جهان غرب در نتیجه دوری از حکومتداری دینی، انواع مختلفی از حکومتداری را امتحان کرد و هربار با جرح و تعدیل نظریات اندیشمندان خود نوع جدیدی از نظام سیاسی را تجربه نمود. عصر حاضر عصر مردمسالاری و دموکراسی است.  مردم بر این باورند که میتوانند بر تصمیمات سیاسی مؤثر واقع شوند و در تعیین کارویژه های سیاسی نقش داشته باشند. از جمهوری می توان به عنوان یکی از زیرشاخه های حکومت دموکراتیک نام برد. در حکومت نوع جمهوری، شخصی را که قدرت برتر دارد، مستقیم یا غیر مستقیم مردم انتخاب کرده اند. یعنی حکومت جمهوری به دو نوع پارلمانی و غیر پارلمانی تقسیم می شود که در اکثر نظامهای سیاسی دنیا این گونه می باشد . پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) و امام علی (سلام الله علیه) باتشکیل حکومت سیاسی پایه های قدرت سیاسی را از منظر دین و اسلام تبیین نمودند. مدل حکومتی «ولایت فقیه&r …

این محصول “پروژه بررسی امکان استقرار نظام پارلمانی در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران. doc  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان ، این محصول" دانلود مقاله کامل درباره تجارت جهان "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *