خانه / علوم انسانی / کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری

کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری

دانلود رایگان کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری ، مقاله ، تحقیق 

این محصول” کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری “را از yahoo-market دانلود نمایید.


کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری ورد قابل ویرایش  2000تومان    مبدا محاسبه ي خسارت تاخير تاديه   قبل از تصويب قانون آئين دادرسي مدني مصوب ۱۳۷۹ مقررات مواد ۷۱۹ قانون به بعد قانون آئين دادرسي قديم در خصوص خسارت تاٌخير تاٌديه اجرا مي شد و نرخ آن نيز ۱۲% در سال تعيين شده بود همچنين طرفين  نمي توانستند نسبت به پرداخت مبلغي زايد بر ۱۲ درصد تراضي نمايند. اگرچه قانون آ.د.م سابق صراحتاً نسبت به خسارت تاٌخير تاٌديه تعيين تکليف نموده بود اما از مدتها قبل اختلاف نظر شديدي در خصوص مشروعيت پرداخت اين خسارت وجود داشت که نهايتاً شوراي نگهبان در سال ۱۳۶۴ ضمن پايان دادن به تمامي اختلافات، مقرراتي را که پرداخت خسارت تاٌخير تاٌديه را تجويز مي نمود، من جمله مواد ۷۱۹ الي ۷۲۳ قانون آئين دادرسي مدني سابق را غير قانوني و خلاف شرع انور اعلام نمود. و مفاد اين نظريه تا سال ۱۳۷۹ از سوي محاکم به اجرا در مي آمد و محاکم از صدور راٌي نسبت به پرداخت خسارت تاٌخير تاٌديه امتناع مي نمودند.   اما فرار بدهکاران از پرداخت مبلغي زايد بر اصل طلب و سوء استفاده آنها …

این محصول “کار تحقیقی حقوق -جایگاه خسارت تاخیر تادیه در اسناد تجاری  “توسط پورتال yahoo-market جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

منبع:yahoo-market.ir

مطلب پیشنهادی

دانلودتحقیق درمورد تفاوت تبادل فرهنگ با تهاجم فرهنگي

دانلود رایگان مقاله ، تحقیق ، دانلودتحقیق درمورد تفاوت تبادل فرهنگ با تهاجم فرهنگي ، این محصول" دانلودتحقیق درمورد تفاوت تبادل فرهنگ با تهاجم فرهنگي "را از yahoo-market دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *